polski angielski niemiecki
środa, 04 sierpnia 2021 r. Imieniny: Dominiki, Dominika, Protazego
Smacznie, zdrowo, tradycyjnie
KGW z Kamiennej Woli i KGW z Kłonny reprezentowały Gminę Odrzywół na uroczystości wręczenia nagród w konkursie „Smacznie, zdrowo, tradycyjnie” w Agencji Rynku Rolnego w Warszawie.

W dniu 7 lutego 2012 roku dwa koła gospodyń wiejskich z Gminy Odrzywół uczestniczyły w uroczystości wręczenia nagród w konkursie „Smacznie, zdrowo tradycyjnie” organizowanym przez Agencję Rynku Rolnego w Warszawie.

Konkurs adresowany był do członków kół gospodyń wiejskich oraz osób fizycznych związanych swoim charakterem pracy ze środowiskiem wiejskim województwa mazowieckiego. Komisja konkursowa powołana przez dyrektora Oddziału Terenowego Agencji Rynku Rolnego w Warszawie, dokonała oceny zgłoszonych potraw i przyznała główne nagrody.

W spotkaniu uczestniczył pan Andrzej Różycki – dyrektor ARR Oddział w Warszawie oraz przedstawiciele ARR zajmujący się organizacją konkursu.

Panie z KGW w Kamiennej Woli zgłosiły przepis na potrawę „kurczak faszerowany według Wolunecek”, a panie z KGW w Kłonnie – przepis na swoje słynne już „pierogi z kapustą i grzybami”. Nagrodę główną zdobyła pani Marianna Kosińska, reprezentująca Koło Gospodyń Wiejskich w Równem, gmina Strachówka, za przepis na „pierożki z kaszy i kurek”. Niestety, naszym paniom nie udało się zdobyć głównej nagrody ale wróciły z torbą pełną upominków. Większość zgłoszonych prac przygotowały panie reprezentujące KGW z północnego Mazowsza . Przedstawicielki kół gospodyń z gminy Odrzywół jako jedyne reprezentowały południe Mazowsza. Panie wspólnie z przedstawicielami ARR rozmawiały o sposobach promocji lokalnego produktu regionalnego a także miały niepowtarzalną okazję na wymianę doświadczeń z innymi działającymi kołami oraz możliwość nawiązania cennych kontaktów.

09-02-2012
Galeria
Szukaj w artykułach
Artykuły z ostatniego miesiąca
Sierpień 2021
Pn Wt Śr Cz Pt So N
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31

Valid XHTML 1.1 Walidacja WCAG2-AA Walidacja WCAG2-AA