polski angielski niemiecki
środa, 04 sierpnia 2021 r. Imieniny: Dominiki, Dominika, Protazego
Niezwykły koncert z okazji 70-lecia Powstania Warszawskiego i 200-rocznicy urodzin Oskara Kolberga
Na Sali Konferencyjnej Urzędu Gminy w Odrzywole  w niedzielę 27.07.2014 r. odbył się niezwykły koncert artystów operowych i operetkowych scen warszawskich z Opery Narodowej i Opery Kameralnej.

  

W koncercie wystąpili: Anna Kutkowska-Kass – sopran koloraturowy, Mirosław Starz – tenor, Ryszard Morka – bas, Michał Pietrzak – akompaniament, Wanda Bargiełowska-Bargeyłło – mezzosopran i opieka artystyczna.

 W pierwszej części koncertu artyści przypomnieli uczestnikom o zbliżającej się 70 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego i zaśpiewali piosenki: „Dziś do Ciebie przyjść nie mogę”, „Piosenkę o mojej Warszawie”, „Małe kino”, a Michał Pietrzak zagrał utwór Fryderyka Chopina, którym to Władysław Szpilman rozpoczynał audycję radiową, gdy po wojnie wznowiono nadawanie programu polskiego radia.

W drugiej części koncertu artyści oddali hołd wybitnemu etnografowi i folkloryście Oskarowi Kolbergowi z okazji 200 rocznicy urodzin i obchodzonego  Roku Oskara Kolberga, i zaśpiewali fragment arii z opery Oskara Kolberga Król pasterzy, arię Rózi i Wojtka, oraz pieśń „Stary kapral” Stanisława Moniuszki.

W trzeciej części koncertu usłyszeliśmy znane muzyczne szlagiery: arię Skołuby z opery Straszny dwór, arię z musicalu Skrzypek na dachu, pieśń neapolitańską Memory Webera. Wszystkich uczestników koncertu bardzo wzruszyła pieśń w wykonaniu Ryszarda Morki „Matko moja ja wiem” oraz pieśń rosyjska w wykonaniu Wandy Bargiełowskiej-Bargeyłło. Koncert zakończyła pieśń „Amigos para sempre” w wykonaniu duetu Anna Kutkowska-Kass i Mirosław Starz.

Siódmy koncert zorganizowany przez  Gminną Bibliotekę Publiczną w Odrzywole przeszedł do historii, ale w pamięci i sercach uczestników i wykonawców pozostanie na bardzo długo. Koncert był kontynuacją corocznych lipcowych spotkań z muzyką operetkową i operową organizowanych w ramach cyklu „Niedziela z operetką”.

01-08-2014
Galeria
Lista komentarzy
Brak komentarzy
Dodaj komentarz
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się na stronie głównej aby dodać komentarz.
Szukaj w artykułach
Artykuły z ostatniego miesiąca
Sierpień 2021
Pn Wt Śr Cz Pt So N
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31

Valid XHTML 1.1 Walidacja WCAG2-AA Walidacja WCAG2-AA