polski angielski niemiecki
Poniedziałek, 20 września 2021 r. Imieniny: Eustachego, Faustyny, Renaty
Koło Gospodyń Wiejskich w Kamiennej Woli

Zarząd w składzie:

  • Przewodnicząca – Jolanta Maciągowska
  • Zastępca Przewodniczącej – Anna Czyżewska
  • Skarbnik – Stanisława Kwiatkowska
  • Sekretarz – Marianna Szpinek
  • Członek Zarządu – Anna Warda

Siedziba stowarzyszenia: Kamienna Wola 15A

email: kgw.kamiennawola@o2.pl

KRS: 0000343141

Data wpisu: 30.11.2009

Celem stowarzyszenia

jest prowadzenie działalności kulturalnej polegającej na zachowaniu oraz rozwoju i wykorzystaniu lokalnego potencjału rozwojowego w zakresie szeroko rozumianej kultury oraz działalność oświatowa zwłaszcza w zakresie inicjowania, wspierania i pomocy w przedsięwzięciach edukacyjnych i kulturalnych w szczególności na rzecz dzieci i młodzieży oraz szeroko pojęta działalność oświatowa w zakresie wyrównywania szans edukacyjnych dzieci i młodzieży poprzez zagospodarowanie im czasu wolnego.

Koło zrzesza wszystkie chętne Panie ze wsi. Siedziba Koła mieści się w budynku Świetlicy Wiejskiej w Kamiennej Woli. Dzięki środkom pozyskanym przez Wójta naszej gminy w ramach Programu Integracji Społecznej wyposażono kuchnie stowarzyszenia w meble, kuchnie gazową, zastawę stołową oraz podstawowy sprzęt gospodarstwa domowego.

W początkach działalności Koła, dzięki środkom pozyskanym w ramach Programu Inicjatyw Społecznych, Koło zorganizowało dla mieszkańców naszej gminy spotkanie opłatkowe wraz z jasełkami, w których głównymi aktorami byli mieszkańcy naszej miejscowości, Walentynki, Dzień Kobiet oraz w maju tradycyjną ludową biesiadę. Gdy skończyło się wsparcie finansowe z PPWOW stowarzyszenie musi liczyć na własne pieniądze – kobiety z Kamiennej Woli są jednak bardzo pomysłowe i zaradne i tak łatwo się nie poddają i dzięki składkom członkowskim oraz drobnej pomocy sponsorów dalej działają. Koło może pochwalić się pięknymi stoiskami z tradycyjnymi potrawami, wystawianymi podczas różnych imprez gminnych (Dożynek Gminnych i Powiatowych, Festiwalu Ludowego, Lipińskich Dni Kultury itp.)

Sukcesem Koła był też wywiad i sesja fotograficzna dla miesięcznika Oliwia.

Panie nie tylko znakomicie gotują ale również postanowiły sprawdzić się w śpiewie i założyły zespół śpiewaczy “Wolunecki”. Oficjalny debiut mają już za sobą – był to występ podczas III Festiwalu Kapel, Zespołów, Śpiewaków Ludowych i Kół Gospodyń Wiejskich Ziemi Przysuskiej, z którego przywiozły wyróżnienie.

W grudniu 2011 roku Koło wraz z zespołem dziecięcym „Mateuski” z Myślakowic przygotowało widowisko folklorystyczne „Wigilia Opoczyńska”.

Inscenizacja „Wigilii” została sfilmowana na potrzeby promocyjne Gminy Odrzywół i na potrzeby Telewizji Rolniczej. Wiernie zostały odtworzone zwyczaje związane z wigilią oraz z samą wieczerzą wigilijną. Gospodynie z KGW przygotowały tradycyjne dania wigilijne i pokazały samą wieczerzę.

Dokumentacja zdjęciowa


Pierwsza profesjonalna sesja do "Oliwii" :)


III Festiwal Folklorystyczny. Panie zasłuchane… :)


I Festiwal Folklorystyczny i specjalność Pań – kasza z gąskami… pychotka! :)


A tu już w Gielniowie… w oczekiwaniu na degustację :)


Wizyta w Kole Kobiet "Bugajanki" w Kalwarii Zebrzydowskiej


IV Festiwal Kapel, Śpiewaków, Zespołów i Kół Gospodyń Wiejskich Ziemi Przysuskiej

Valid XHTML 1.1 Walidacja WCAG2-AA Walidacja WCAG2-AA