polski angielski niemiecki
Sobota, 15 sierpnia 2020 r. Imieniny: Marii, Napoleona, Stelii
Uroczyste przekazanie boiska sportowego z udziałem Marszałka Senatu i Ministra Sportu
W poniedziałek 9 lipca br. w Odrzywole odbyła się ważna dla lokalnej społeczności uroczystość odbioru zmodernizowanego boiska sportowego przy ul. Warszawskiej. 
 


Na uroczystość przybyli liczni goście m.in. Marszałek Senatu Stanisław Karczewski, Minister Sportu i Turystyki Witold Bańka, Poseł Ziemi Radomskiej Dariusz Bąk, Starosta Przysuski Marian Niemirski, Burmistrz Miasta i Gminy Nowe Miasto  n/Pilicą Mariusz Dziuba, Wójtowie Gmin Gielniów, Borkowice, Potworów i Radni na czele z Przewodniczącym Stanisławem Gapysem, młodzież z PSP Odrzywół i liczna publiczność. 

Zebranych przywitał Wójt Gminy Marian Kmieciak. Skierował podziękowania  na ręce Marszałka  Stanisława Karczewskiego, Ministra Witolda Bańki i Starosty Mariana Niemirskiego za wsparcie wszelkich działań, które umożliwiły realizację tak potrzebnej dla gminy inwestycji.

Projekt złożony do Ministerstwa Sportu obejmował rozbudowę i modernizację boiska szkolnego, wykonanie zaplecza sportowego oraz modernizację hali sportowej w Odrzywole poprzez wymianę dachu, remont zaplecza i wykonanie wentylacji  mechanicznej. Część projektu d/t boiska obejmowała wykonanie kompletnego zaplecza sportowego w budynku przedszkola, wymiany nawierzchni wraz z trawą i powiększenie płyty boiska, montaż oświetlenia, trybuny na 350 miejsc i 18 miejsc dla kibiców gości, wykonanie parkingów, dróg dojazdowych, zakup nowego wyposażenia sportowego oraz sprzętu do konserwacji boiska. Zabezpieczona została także skarpa od drogi wojewódzkiej. Zaplecze posiada  wentylację mechaniczną. Płyta boiska ma wymiary 95/57 m, a samo boisko spełnia całkowicie wymagania dla rozgrywek piłkarskich klasy „A”.

Koszt obu inwestycji (boisko i hala) wyniósł 2,1 mln zł, z czego dotacja Ministerstwa Sportu wyniosła 1,2 mln zł, a powiatu przysuskiego 200 tys. zł. Boisko służyć będzie klubom piłkarskim UKS Blask, KS Blask Odrzywół, UKS SMS Lipiny i KS Wysokin. W sezonie w ligach okręgowych juniorów  grają obecnie 3 drużyny z gminy Odrzywół, a w klasie „B” drużyna KS Blask.

Gratulację  w związku z zakończeniem inwestycji  złożył  Marszałek Senatu, Minister Sportu i Starosta przysuski. Goście podkreślili, że pomoc Ministerstwa jest realizacją programu rządowego wyrównywania różnic dla młodzieży z małych ośrodków i gmin. Starosta przypomniał historię  piłki nożnej w Odrzywole i pogratulował Gminie wykonanie inwestycji. Na zakończenie Wójt podziękował Ministrowi za kolejną dotację dla gminy na Otwartą Strefę Aktywności, która powstanie na placu przedszkolnym już na jesieni tego roku.

Po uroczystym przecięciu wstęgi obiekt poświęcił ks.  Proboszcz Adam Łukiewicz. Uroczystość zakończył występ czirliderek PSP Odrzywół i zawodników UKS Blask.

13-07-2018
Galeria
Lista komentarzy
Brak komentarzy
Dodaj komentarz
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się na stronie głównej aby dodać komentarz.
Szukaj w artykułach
Artykuły z ostatniego miesiąca
Sierpień 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So N
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31

Valid XHTML 1.1 Walidacja WCAG2-AA Walidacja WCAG2-AA